Kdy se vyplatí použít filtr na vodu?

Vodních filtrů je několik druhů. Některé dokážou upravit pitnou vodu, jiné udělají z vody v potoce vodu vhodnou k přímé konzumaci. My se budeme zabývat těmi filtry, které z kohoutkové vody odstraňují nežádoucí příměsí, které kazí její chuť. Přemýšlíte o tom, že byste pitnou vodu, která vám doma teče z kohoutku, filtrovali, ale nejste si jisti tím, že je to nutné? Říkáte si, zda pro vás bude vhodná filtrační konvice anebo raději filtr na kohoutek? Možná vám náš článek pomůže se rozhodnout.

Filtrační konvice na vodu jsou stále oblíbenější

Je to proto, že si stále více lidí uvědomuje důležitost pití čisté vodyPřefiltrovaná voda nejenže má lepší chuť, ale je také mnohem zdravější. Filtrovaná voda neobsahuje nečistoty, jako je chlór, olovo a další těžké kovy. Filtr ve filtrační konvici dokáže také odstranit některé mikroorganismy, které kazí kvalitu vody.

Kdy se tedy vyplatí používat vodní filtr?

Především tehdy, když je naše voda příliš tvrdá nebo velmi “bohatá” na chlór, což jí rozhodně nepřidá na chuti. Pro klid naší duše a našeho žaludku bychom měli filtrovat také tehdy, když si nejsme jisti kvalitou vody, tedy například na chalupě nebo na dovolené. Ale pozor, i sami výrobci varují, že běžné filtry nezbaví vodu bakterií, které se mohou vyskytovat v soukromých studnách bez speciálního filtru. V obcích s vodovodem se samozřejmě nemusíme obávat. Na vyčištění soukromé studny je ale dobré povolat odborníka.

Přečtěte si:  Zabouchnutý, ztracený, či zlomený klíč vyřeší zámečnická pohotovost. Koho zavolat?

Jak zjistit více o kvalitě vaší vody?

Monitoring kvality pitné vody zajišťuje Státní zdravotní ústav. Ten také na svém webu zveřejňuje pravidelné zprávy o kvalitě vody. Pro více informací stačí také zvednout telefon a zavolat na místní hygienickou stanici nebo přímo poskytovateli vodovodního řadu.

Jaký filtr je nejlepší?

Při výběru filtru a řešení odpovědi na otázku, jak vybrat filtrační konvici, je důležité vědět, co přesně chceme z vody filtrovat. Nejběžnějšími typy filtrů jsou uhlíkové, iontové, chemické, reverzní osmóza a setkat se můžete i s kombinovanými filtry. Mezi nejčastěji používané však patří filtry uhlíkové, které jsou často dávány do souvislosti s pitným režimem a zdravým životním stylem. Filtry s aktivním uhlím jsou totiž velmi účinné při odstraňování chlóru a jeho sloučenin z vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *